Gå till innehåll
Hudiksvalls Rid- & Ponnyklubb
Hudiksvalls Rid- & Ponnyklubb

Text

Styrelsen

Styrelsen 2023



kontakt

ordf.



Sekreterare
Malin Eriksson

Malin är mamma till Elsa som har
ponnyn Kalle som tävlar i dresssyr.

malin.e@utb.hudiksvall.se


Vice Ordf.
Anna Norin

Anna har ridit mkt tidigare men nu har dottern Vilma tagit över. Vilma tävlar
i hoppning med sin ponnyer Mini och Mourinio

anna@ghkonsult.se




Henrik Nordin

Har suttit i styrelsen tidigare för några
år sedan. Dottern Elvira har två
hopphästar som står i privatstallet.

henrik.nordin@lindalen.com

Jörgen Andersson

Pappa till Ella som har en egen
ponny som hon både hoppar
och rider dressyr på .

jorgen.a@utb.hudiksvall.se

Ungdomssektion
representant
Johanna Sundkvist

Rider lektion på torsdagar. Sonen
Valdemar rider lektion på söndagar.
Hon har lektioner på söndagar
Har gått Ridledarkurs

johannasundqvist01@gmail.com

Staffan Holm

Pappa till Majken och Solveig som
rider på lektion
staffan.holm@stromtorpet.se


Suppleanter



Andreas Gard

Dottern Lisa rider på dressyrspecial

andreas.gard@andritz.com

Gudrum Ekblom

Rider lektion på onsdag förmiddag.
Sitter även i Distriktsstyrelsen.

gudekb1@gmail.com

Adjungerad kassör
Lena Englund

presenteras under personal

lena.englund@hrpk.se

Adjungerad Ridskolechef
Åse Li Sterner



presenteras under personal

åse.sterner@hrpk.se

Text

Publicerad: 2023-01-24

Senast uppdaterad: 2023-11-28

Författare: Hrpk saknas

Sponsorer

Besöksadress
Östanbräcksvägen 67
824 93 Hudiksvall

Postadress
Östanbräcksvägen 67
824 93 Hudiksvall

Kontakta oss

0650-94677
Frågor om ridskolan
info@hrpk.se